عروج دوباره‌ی سازندگان مکس پین

بهترین گوشی‌های اندرویدی که تا آخر ۲۰۱۹ عرضه می‌شوند
۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۳
Pellentesque malesuada fames
۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۳
نمایش همه

عروج دوباره‌ی سازندگان مکس پین

منتقدان همزمان با عرضه‌ی رسمی بازی Control نقدها و نظرات خود نسبت به این بازی را منتشر کرده‌اند. ساخته‌ی قبلی استودیوی رمدی یعنی کوانتوم بریک، انتظارات طرفداران این استودیو را برآورده نکرد و به موفقیت‌های چندان بزرگی هم نرسید، ولی طبق گفته‌ی مننتقدان، بازی Control دوباره استودیوی بازی‌سازی رمدی به روزهای اوج خود بازگردانده است؛ طوری که دقیقا ادغامی بسیار عالی از قصه‌گویی و گیم‌پلی، هسته‌ی Control را تشکیل می‌دهد و تبحر رمدی را در تحقق این موضوع دوباره اثبات می‌کند.

بازی Control که حدود یک سال پیش در کنفرانس E3 سونی رونمایی شد، پایان همکاری رمدی با مایکروسافت را رقم می‌زد. این بازی روی سه پلتفرم حال حاضر به صورت همزمان عرضه شده و در حالی که تصور می‌کردیم در طول یک سال گذشته، به اندازه‌ی کافی از بازی دیده‌ایم و دیدی کلی نسبت به آن داریم، این طور که به نظر می‌رسد بازی نهایی قرار است از همه نظر غافلگیرمان کند.

  • استودیوی سازنده‌ی بازی رمدی
  • پایه و اساس بازی‌های رمدی
  • ین موضوع طبق گفته‌ی منتقدان در Control به بهترین تعادل ممکن رسیده است

از نظر روند، بازی در سبک اکشن سوم شخص تیراندازی ساخته شده، ولی قدرت‌های فرابشری و ماورایی در واقع بخش بزرگ‌تری را در گیم‌پلی به خود اختصاص داده‌اند. هم‌چنین بازی ساختاری حدودا باز دارد و به بازی‌کننده اجازه می‌دهد خودش در دنیای آن گشت و گذار و پیشرفت کند؛ موضوعی که بدون شک چالش‌های بزرگی را به هنگام ساخت در مقابل رمدی قرار داده است. با این حال، می‌بینیم که سازندگان Control به خوبی از پس انجام این کار و تعریف قصه‌ای درگیر کننده برآمده‌اند.

IGN: نمره‌ی ۸.۸ از ۱۰

«بازی Control در دنیایی ماورایی روی می‌دهد که دل‌تان می‌خواهد همه‌ی بخش‌های آن را ببینید. توانایی‌های ماورایی شخصیت اصلی و سلاح او مبارزات را بسیار هیجان‌انگیز کرده‌اند. به لطف شخصیت‌هایی عالی، فیلم‌نامه‌ای که بسیار خوب نوشته شده و ردپاهای جذاب و زیاد، از ماجراجویی‌های متنوعی که در بازی داشتم به خوبی لذت بردم. داستان اصلی بازی و درگیری‌هایی شخصی جسی در مقایسه با دنیای بازی چندان خودشان را نشان نمی‌دهند، ولی بازی آن‌قدر چیز مختلف برای نمایش به شما دارد که حتی پس از تمام شدن داستان می‌خواهم تمام راز و رمزهای این دنیا را کشف کنم.»

مدی یکی از معدود بازی‌سازهایی است که توانسته با Control به بهترین شکل ممکن داستان و گیم‌پلی را به هم متصل کند.

 به راحتی نمی‌توان این حرف را زد، ولی می‌خواهم بگویم که بازی Control بهترین ساخته‌ی رمدی است. اگر یک قصه‌ی پر رمز و راز را دوست دارید و از کنار هم گذاشتن تکه‌های مختلف قصه و نتیجه گرفتن لذت می‌برید، عاشق کنترل خواهید شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *